Aktualności

Teatr ZAR podczas Forest Festival w Salonikach

6-13 lipca

Teatr ZAR zaprezentuje w Salonikach dwa spektakle "Armine, Sister" i "Medee. O przekraczaniu" oraz poprowadzi konferencję Witness/Action i warsztaty dla studentów aktorstwa z Grecji.


Spektakle i warsztaty Teatru ZAR oraz debatai panele z udziałem członków zespołu w ramach Forest Festival 2017 w Salonikach

6–7 lipca 2017, 10:00 - 14:00
Sztuka znikania
Warsztaty
prowadzone przez Aleksandrę Kotecką i Tomasza Wierzbowskiego

Warsztat bazuje na trzygłosowej polifonii, opierając się na podstawowych formułach muzycznych religijnej i ludowej muzyki gruzińskiej. Starannie dobrany zestaw ćwiczeń, wypracowany dzięki dziesięcioletniemu doświadczeniu dydaktycznemu prowadzących, pozwoli wykształcić rodzaj "zmysłu polifonii".

Ciało Aktora – Dramat Ucieleśniony
Warsztaty
prowadzone przez Jarosława Freta i Simonę Salę

Zmiana i zdolność jej rozpoznawania jest głównym i podstawowym elementem każdego dramatu.
Jak stworzyć żywy, widoczny strumień ciągłych ruchów, jak ustrukturyzować je w ramach ich wewnętrznego mikrodramaturgicznego potencjału?
Jak nauczyć partnera unikalnego kodu własnej, aktorskiej mowy ciała? Jak stworzyć ciało–tekst bez wspólnego języka ciała?

10 lipca 2017, 18:00
Vassiliko Theatre, ulica Leof. Meg. Alexandrou
Witness/Action
Debata
prowadzenie: Jarosław Fret
uczestnicy: Giorgos Alisanoglou, Dimitris Dimitriadis, Graziano Graziani  i Simona Sala

W trakcie debaty Witness/Action zostanie podjęta próba definicji nowego modelu sztuki, zwłaszcza w obrębie sztuk performatywnych.

11 lipca 2017, 18:00
Theatre of the Society for Macedonian Studies, ulica Ethnikis Amynis 2
My Eye is My Country, My Voice is My Country
Panel
prowadzenie: Filippo Furri
uczestnicy: Efi Latsoudi oraz goście specjalni

Głównym tematem panelu będzie godność. Godność rozumiana jako proces upodmiatawiania osoby; godność zmarłej osoby i jego/jej ciała; godność tych, którzy przekraczają granice w poszukiwaniu domu i stoją na progu Europy.

12 lipca 2017, 18:00
Vassiliko Theatre, ulica Leof. Meg. Alexandrou
Transmission-Transgretion 
Panel
prowadzenie: Jarosław Fret
uczestnicy: Murat İçlinalça, Aram Kerovpyan, Mahsa Vahdat, Marjan Vahdat

Demostracja procesu transformacji muzycznego materiału źródłowego w formę dramatyczną. Konkretnymi przykładami podczas panelu będą Ormiańskie tradycje chóralne i Perskie śpiewacze tradycje.


10–11 lipca 2017, 21:15
13 lipca 2017, 19:15
Theatre of the Society for Macedonian Studies, ulica Ethnikis Amynis 2
Medee. O przekraczaniu
Spektakl Teatru ZAR

Medee to nieprzerwany ciąg działań aktorskich i instalacji układający się w poetycki obraz odrzucenia. Na dramaturgię muzyczną spektaklu składają się pieśni w języku arabskim, perskim, kurdyjskim wykonywane przez zaproszone do projektu śpiewaczki z Kairu, Teheranu i Stambułu. Ich głosy otoczone i skontrastowane zostały morzem łacińskich konfraterni.Medee to nie tylko spektakl muzyczny – pojawia się w nim słowo, tekst Dimitrisa Dimitriadisa, poety greckiego, który napisał dla nas poemat/chorał I Anthropos.

12–13 lipca 2017, 21:15
Vassiliko Theatre, ulica Leof. Meg. Alexandrou
Armine, Sister
Spektakl Teatru ZAR

Spektakl opowiada o tragicznych losach narodu ormiańskiego sprzed ponad stu lat, traktując to wydarzenie w sposób uniwersalny i symboliczny. Tytuł Armine, Sister można odczytać jako początek niedokończonego listu. Widz w trakcie spektaklu staje się świadkiem świadków, w odróżnieniu od zwykłej widowni, wszystko czego doświadcza służy przekazaniu pamięci o tych wydarzeniach dalej.


Bilety w cenie:15 Euro normalny / 12 Euro dla studentów / 10 Euro dla osób niepłenosprawnych i bezrobotnych. Istnieje także możliwość zakupu specjalnego karnetu w cenie 60 Euro umożliwiającego wstep na wszystkie spektakle podczas International Forest Festival.
Sprzedaż online.
Informacja i Sprzedaż biletów w kasach NTNG (Tel: 2315 200200) Royal Theater 
Od wtorku do niedzieli w godzinach 8.30 - 21.30

Program festiwalu w języku greckim znaleźć można tutaj